1 » منوی اصلی


سمینار نقش تغذیه و نطفه در پیدایش عاشورا با حضورمدیر عامل خوابگاه های غیر دولتی کشور در موسسه آموزش عالی روزبه برگزار شد.سه شنبه (ق.ظ 00:00) 10\09\1394

(فهیمه شعبانی)سمینارنقش تغذیه و نطفه در پیدایش عاشورا با حضور دکتر محمودی،مدیر عامل خوابگاه های غیردولتی کشور، در موسسه آموزش عالی روزبه برگزار شد.

هومن کریم لو، معاون مالی و اداری موسسه، طی سخنانی به نقش مکتب عاشورا در دانش خانواده اشاره کرد و گفت:"قیام امام حسین (ع) از لحظه ی خروج از میدینه تا لحظه ی شهادت  امام و یارانش، برای هر رده ی سنی در خانواده ها عبرت آموز است."

وی خاطرنشان کرد:عبرت گرفتن از این قیام ،زمانی عبرت آموز است که درگیر خرافه، دروغ، بزرگ نمایی و دسیسه ی دشمنان اسلام نشود و برداشت درستی از عاشورا داشته باشیم  که وجود صمیمیت در خانواده، فداراکاری، ایثار،همدلی وتربیت فرزندان، به دنبال همین عبرت است.معاون اداری و مالی موسسه ضمن برشمردن اهداف فرهنگی و اجتماعی برگزاری چنین سمینارهایی، افزود: با توجه به اینکه فلسفه ی موسسات آموزش عالی آموزش و تحقیق است، این موسسات بهترین مکان برای بیان حقایق در زمینه های فرهنگی، پرورش اخلاقی و ذهنی، آموزش مناسب و واقعی از اسلام و روابط سالم بین دختران و پسران، است.

وی تأکید کرد:دانشجویان باید شناخت درستی و درک دقیقی از وقایع داشته  باشند و هیچ گونه خرافه و زیاده گویی را وارد چنین وقایعی نکنند.

مدیرعامل خوابگاه های غیردولتی کشوردر سمینار نقش تغذیه ونطفه در پیدایش عاشورا، فلسفه ی عاشورا برای تحکیم بنیان خانواده ضروری دانست و گفت:فلسفه عاشورا برای تحکیم بنیان خانواده است.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه روزبه، فرامرز محمودی درسمینار نقش نطفه و تغذیه در پیدایش عاشورا در موسسه آموزش عالی روزبه زنجان طی سخنانی با اشاره به فلسفه عاشورا گفت:فلسفه ی عاشورا برای تحکیم بنیان خانواده است وبین نطفه وتغذیه نیز رابطه وجود دارد.

مدیرعامل خوابگاه های غیردولتی کشور در ادامه افزود:تغذیه ی انسان ها در شکل گیری نطفه به شدت تأثیر گذار است به گونه ای که با رژیم های غذایی خاص، جنسیت فرزند مشخص می شود وهمچنین شخصیتی که قراراست فرزند داشته باشد، نیز تعیین می شود و همچنین تأثیر غذادر بدن انسان 30روز و تأثیر آب 40روزاست .

محمودی با بیان اینکه در سه دوره ی زمانی نباید تولید مثل صورت گیرد، خاطر نشان کرد:در اول ماه،وسط ماه و آخر ماه به دلیل اینکه نیروی جاذبه کم است نباید تولید مثل صورت بگیرد زیرا که دراول ماه وآخرماه، ماه به صورت هلالی کمرنگ ودر وسط ماه ،ماه بسیاربزرگ و به سمت کمرنگی است واین موضوع در رابطه با اول ماه مبارک رمضان، صدق نمی کند .

وی با بیان اینکه مقدس ترین اعضای انسان رحم است، عنوان کرد:با توجه به اینکه در رحم مادران خلقت خداوند یعنی همان تولد فرزندان صورت گرفته و در همان مکان پرورش پیدامی کنند، لذا برای خانم ها به دلیل تقدسی که دارند، اختیار کردن بیش از یک همسر، مناسب نیست .همچنین هومن کریم لو، معاون مالی اداری موسسه آموزش عالی روزبه، طی سخنانی به نقش مکتب عاشورا در دانش خانواده اشاره کرد و گفت: قیام امام حسین(ع) از لحظه ی خروج از مدینه تا لحظه ی شهادت خود و یارانش برای هر رده ی سنی در خانواده ها عبرت آموز است. 

(تلفن تماس : 7-33038002(024)


صفحه اصلی تمام نما


مجموعه بیلیم©