1 » منوی اصلی


اختتامیه ی جشنواره ی ملی قرآن در آینه تصویرچهارشنبه (ق.ظ 00:00) 25\09\1394

اختتامیه ی جشنواره ی ملی قرآن در آینه تصویر

زنجان-جشنواره ی ملی قرآن در آینه ی تصویرکه از سوی موسسه آموزش عالی روزبه زنجان برگزارشده بود به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی روزبه مهرشامگاه سه شنبه جشنواره ی ملی قرآن در آیینه ی تصویر که توسط این موسسه  برگزار شده بود باحضور جمعی از اساتید و دانشجویان و پنج برگزیده برتر به کار خود پایان داد.

رئیس موسسه آموزش عالی روزبه زنجان در گفتگو با خبرنگار مهر در مراسم اختتامیه با اشاره به سومین سال برگزاری جشنواره طی سخنانی گفت:در 3سال پیش جشنواره آغاز شدودرحال حاضر سومین جشنواره خود را باشرکت تمام علاقه مندان ازسراسر کشور و حتی خارج از کشور برگزار کرده است.

مسعود کریملو در ادامه تعداد آثار فرستاده شده را عنوان کرد و افزود:در دوسال گذشته 2هزار آثار توسط200عکاس ارسال شده بود ودرجشنواره سال جاری حدود هزارو 800قطعه عکس توسط 180عکاس فرستاده شده است که45قطعه از عکس ها وارد فرایند داوری شدند که 5برگزیده برترانتخاب شد .

وی ادامه داد:تمامی آثا ارسالی بسیار عالی و قابل تقدیر هستند و همچنین 15قطعه عکس ارسالی از عراق و یک قطعه از مدینه عربستان به جشنواره راداشتیم که در مجموع 16عکاس خارجی آثار خود را به جشنواره ارسال کردند و تبلیغات جشنواره نیز به صورت وسیع و خوب به زبان انگلیسی در ترکیه و نجف صورت گرفت که به گونه ای حالت بین المللی به خود گرفته است.

رئیس موسسه آموزش عالی روزبه زنجان تأکیدکرد:با توجه به اینکه از دل قرآن همه چیز اعم از اقتصاد و فرهنگ و سیاست بیرون می آید و همیشه تازگی خود رادارد بابرگزاری چنین جشنواره هایی می خواهیم قرآن را در قالب هنری در دل دانشجویان و نسل جوان نفوذ دهیم وبا همکاری خود دانشجویان نیز این جشنواره شکل گرفته و پرورش پیداکرده است .

کریملو خاطر نشان کرد:هیأت داوری شامل 3داورعلی صامعی از تهران وکریم متقی ازتبریز وناصر محمدی از زنجان ،آثار ارسالی را بررسی کرده وبه 5عکس برگزیده رأی مثبت دادند.

همچنین مسول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان طی سخنانی با اشاره به تأثیر هنرگفت:ایده خوبی است که آموزه های قرآن در قالب  هنر آموزش داده می شود چرا که یک اثرهنری همانند عکس تأثیر دوچندانی را نسبت به ده ها سخنرانی داردکه در جامعه امروز هنر و زیبایی مغفول مانده است که اگر در همه دیده ها هنر را دخیل کنیم قطعا تأثیر خود را خواهد داشت و همچنین آموزه های دینی نیز مورد قبول قرار خواهند گرفت .

مقدمی اظهار کرد:در قالب هنر می توان سرنوشتی را عوض کرد و آموزه ها از هر زبان به خصوص به زبان هنر در زندگی جاری باشد و مورد استفاده قراربگیرد.

در پایان جشنواره به 5برگزیده ی برتر جوایز اهدا شد که به ترتیب مهدی عقیقی از قوچان،جمشید فرج نو فردا از بیجار،علی حسن علیزاده از قوچان،سید امیر مرتضوی از یزد و امیر حسین کمالی از اصفهان از برگزیدگان این جشنواره بودند. (خبرنگارفهیمه شعبانی)

 

 

 

 

رئیس پلیس استان زنجان:

قرآن سند علمی بودن دین اسلام است

زنجان-رئیس پلیس استان گفت:قرآن سند علمی دین اسلام است که در این سند به تحقیق،پژوهش و تفحص اهمیت می دهد .

به گزارش خبرنگار مهر،سردارصالحی شا مگاه سه شنبه در اختتامیه ی جشنواره ی ملی قرآن درآینه تصویردر این موسسه طی سخنانی با اشاره به اینکه قرآن سند علمی بودن دین اسلام است، گفت:قرآن سند علمی دین اسلام است که در این سند به تحقیق ،پژوهش و تفحص اهمیت می دهد و سند علمی انسان نیز قرآن است.

رئیس پلیس استان درادامه ضمن تأکید براینکه یک عکس و فیلم از ده ها سخنرانی تأثیری بیشتری دارد، افزود:این که تأثیر یک عکس و فیلم از ده ها سخنرانی بیشتر است همچنین قرآن نیز در قالب هنر تأثیربه سزایی را دارد که شفا و رحمت در این دنیا و آخرت را به همراه دارد .

وی باتأکیدبراینکه باید قرآن فهمیده شود، عنوان کرد:علاوه براینکه قرآن را با صوت و لحن می خوانیم باید قرآن را بفهمیم که در این صورت نسخه شفا بخش است، که اگر به قرآن عمل کردیم از هر نوع بیماری دور خواهیم بود که قرآن به انسان رحمت و عزت و افتخار می دهد و اگر به قرآن عمل شودهیچ گونه آسیب های اجتماعی و سیاسی وجود نخواهد داشت .

 

خبرنگار فهیمه شعبانی)تلفن تماس : 7-33038002(024)


صفحه اصلی تمام نما


مجموعه بیلیم©